Koło Naukowe Kynologów

Opiekun Koła: dr Katarzyna Królaczyk

 

Studenckie Koło Naukowe Kynologów zostało wpisane do rejestru organizacji, stowarzyszeń i studenckich kół naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dnia 28 listopada 2018 roku.

 

Do celów Koła należy w szczególności:

  1. Zgłębianie wiedzy z zakresu chowu, hodowli i użytkowania psów.
  2. Współpraca z organizacjami i instytucjami realizującymi działania związane z chowem, hodowlą i użytkowaniem psów.
  3.  Prowadzenie działalności popularyzującej zagadnienia związane z szeroko pojętą kynologią.
  4.  Współpraca ze szczecińskim oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce oraz nawiązywanie współpracy z innymi organizacjami i stowarzyszeniami.

 

Rok akademicki 2018/2019:

Członkowie SKN Kynologów wzięli udział w organizacji Piątych Warsztatów Kynologicznych pn. Higiena i profilaktyka w chowie i hodowli psów, które odbyły się w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. W materiałach warsztatowych zamieszczono następujące prace członków SKN Kynologów:

  • „Pielęgnacja – czy sama kąpiel wystarczy?”
  • „Zmiany chorobowe jamy ustnej – opis przypadku 16-letniego pudla”
  • „Higiena i profilaktyka narządu słuchu psa”
  • „Wady układu oddechowego u psów brachycefalicznych”
  • „Pies przewodnik”
  • „Antropomorfizacja psów”

Zapraszamy na oficjalną stronę Koła.

 

Wizyta w przedszkolu:

Dnia 22 marca 2019 roku przedstawicielki Studenckiego Koła Naukowego Kynologów wzięły udział w rozmowach z przedszkolakami z Przedszkola Niepublicznego Matematyczno-Językowego w Szczecinie na temat bezpieczeństwa podczas spotkania z psem. Studentki zapoznały dzieci ze sposobami witania się z obcym psem a także miejscami na ciele psa, których nie należy dotykać. Szczególną uwagę poświęcono właściwemu zachowaniu człowieka podczas ataku agresywnego psa oraz tematowi „żółtej wstążki”. Dzieci miały okazję przywitać się z obcym dla siebie psem a także spróbować przyjąć postawę obronną. Po teorii mogliśmy podziwiać sztuczki pokazywane przez Nessie, suczkę jednej ze studentek kynologii. W głównych rolach wystąpili: Metra (jamnik miniaturowy krótkowłosy), Figo „Krzysztof” (Shih Tzu), Mara i jej córka Cassie (owczarki niemieckie użytkowe) oraz Nessie (Border Collie).