Informacje bieżące dla pracowników WBiHZ

Spotkanie z przedstawicielami National Ilan University (NIU) z Tajwanu 01.10.2019 13:30

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno pracowników, jak również doktorantów i studentów na spotkanie podczas którego naukowcy przedstawią profil swojej działalności naukowej. Dodatkowo, zaprezentowane zostaną wyniki wybranych badań z naszego Wydziału.

Spotkanie odbędzie się 7 października 2019 r. w godz. 10.00-14.00 w sali 0/04 w budynku dziekanatu WBiHZ przy ul. Klemensa Janickiego 32.

Plan wystąpień prelegentów:

1. Prof. Kuo-Feng Hua – „NLRP3 inflammasome: an important regulator of inflammatory disease”

2. Radosław Drozd, PhD – „Natural polymers based magnetic carriers for immobilization enzymes and biomolecules”

3. Prof. Wei-Jung Chen – „Design and development of novel antimicrobial peptides against multidrug-resistant bacterial pathogens”

4. Adrian Augustyniak, PhD – „Influence of nanomaterials on bacterial metabolism”

5. Prof. Vincent, Y-H Cheng – „Functional feed additives development and validation”

6. Adam Lepczyński, PhD – „Effects of supplementation of a diet with dried chicory root on protein composition pattern of selected tissues and body fluids in growing pigs”

7. Prof. Yu-Hsiang Yu – „Applications of high-throughput sequencing technologies to the characterization of microbiota and transcriptome in broilers”

8. Daniel Zaborski, PhD –„Examples of the use of data mining methods in animal breeding”

Spotkanie ma charakter otwarty i może stać się okazją do nawiązania bardzo interesujących kontaktów naukowych i zapoczątkowania owocnej współpracy.