Program RISE 2019 27.08.2018 10:22

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza doktorantów, pracowników naukowych oraz jednostki badawcze z całego świata zainteresowanych współpracą z praktykantami z Niemiec do udziału w kolejnej edycji programu RISE worldwide 2019 (Research Internships in Science and Engineering)

W ramach programu RISE jednostki badawcze, a także indywidualni pracownicy naukowi i doktoranci mogą ubiegać się o przyjęcie na praktyki studentów niemieckich uczelni.

W projekcie biorą udział studenci następujących dziedzin:

- biologia

- chemia

- fizyka

- nauki o Ziemi

- inżynieria

- informatyka

oraz pokrewnych kierunków.

Praktykanci otrzymują stypendium DAAD na pokrycie kosztów utrzymania i podróży.

Oferty praktyk na miesiące letnie 2019 można składać online od 1 września do 15 października 2018 r. Szczegółowe informacje w języku angielskim oraz niemieckim znajdą Państwo w załączeniu oraz na stronie internetowej: www.daad.de/rise-worldwide.

Zgłoszenia na praktyki: www.daad.de/rise/en/rise-worldwide/offer-an-internship/submit-an-internship-offer/

W przypadku pytań lub niejasności prosimy o kontakt w języku angielskim lub niemieckim bezpośrednio pod adresem: rise-ww@daad.de.