Aktualności

Ogólnopolskie Zawody Nosework o Puchar Gryfa Pomorskiego, 22-23.04.2023 r. 26.04.2023 12:02

W sobotę i niedzielę (22-23.04.2023) na terenie naszego Wydziału odbyły się ogólnopolskie zawody nosework o Puchar Gryfa Pomorskiego, których organizatorem była Polska Liga Nosework przy współpracy szkół Dogtryna szkolenie psów i Psie Gniazdo oraz Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie.  W pierwszym dniu zawodów 29 psów i ich przewodników startowało w klasie 0 przeszukując ringi w kategoriach pojazdy, teren, przedmioty i pomieszczenia. Psy musiały odszukać próbkę cynamonu. Drugi dzień zawodów zarezerwowany był dla klasy 1 (7 psów) i Seniorów (1 pies), gdzie poziom trudności został podniesiony, a ringi odpowiednio zmienione. Pojawiły się utrudnienia w postaci zapachów zwodniczych oraz dodatkowych zapachów odpowiednio: skórki pomarańczowej dla klasy 1 oraz pomarańczy i goździka dla klasy Senior. Na zakończenie każdego dnia wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii i zwycięzcę w swojej klasie. Pogoda dopisała i wszyscy dobrze się bawili.

Fot. Dogtryna szkolenie psów i Psie Gniazdo