Kolejna edycja projektu "Licealista w świecie nauki"- INAUGURACJA 06.04.2015 08:55

5 grudnia 2014 roku w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie odbyło się inauguracyjne spotkanie połączone z wręczeniem indeksów dla licealistów. W tym roku do projektu przystąpiło ponad 260 uczniów z 11 szkół ze Szczecina i okolic. Młodzież mogła wybrać jeden z dziesięciu proponowanych tematów:

1. Rozmnażanie roślin w kulturach in vitro i ich praktyczne wykorzystanie.
  2. Pasożyt – wróg, czy przyjaciel, czyli praktyczne aspekty układu pasożyt-żywiciel.
  3. Komórki rozrodcze - komórki wyjątkowe.
  4. Mikroorganizmy wokół nas.
  5. Czy rządzą nami geny?
  6. Od fizjologii do patologii.
  7. Biomateriały dla lepszego życia (sztuczne serce)
  8. Krew darem życia.
  9. Świnia jako zwierzę modelowe w profilaktyce miażdżycy u ludzi.
  10. DNA - ewolucja życia.

Zajęcia będą się odbywały na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt oraz w zaprzyjaźnionych jednostkach naukowych ZUT w Szczecinie: Instytutem Polimerów (WTiICh) oraz Katedrą Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin (WKŚiR).

Jest to bezpłatny Program Rozwojowy skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu pogłębienie wiedzy z zakresu biologii i szeroko rozumianej biotechnologii polegający na przeprowadzeniu cyklu zajęć laboratoryjnych, których efektem jest uzyskanie, a następnie zaprezentowanie przez uczniów wyników swoich badań podczas uroczystego zakończenia projektu.

Fot. Aneta Zierke