Studenci kierunku zootechnika na fermie świń Spółki Goodvalley 12.12.2022 12:02

W dniu 2 grudnia br. studenci kierunku zootechnika mieli okazję poznać zasady funkcjonowania fermy świń w miejscowości Bara k. Chojny należącej do Spółki Goodvalley czołowego producenta świń w Polsce. Podczas wizyty przedstawiciele firmy zaprezentowali nam działalność Spółki. Następnie przy zachowaniu zasad bioasekuracji mogliśmy zwiedzić obiekty fermy i zobaczyć jak w praktyce wygląda organizacja produkcji w poszczególnych sektorach. Dzięki temu możliwe było porównanie wiedzy teoretycznej zdobywanej w salach wykładowych z wiedzą i doświadczeniem praktycznym. Na fermie prowadzony jest rozród oraz odchów prosiąt i warchlaków. Wizyta była doskonałą okazją, aby osobiście spróbować wykonać zabieg inseminacji oraz odebrać poród.

Zobaczcie sami – krótka relacja zdjęciowa.

Dziękujemy Panu Szymonowi Sygitowi – kierownikowi fermy oraz współpracownikom za przyjęcie, poświęcony czas i podzielenie się cennymi informacjami.