SUKCESY CZŁONKIŃ NASZEJ SPOŁECZNOŚCI 12.05.2023 08:21

W dniu 9 maja 2023 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Animal Science and Aquaculture - challenges and research”, zorganizowana przez Instytut Nauk o Zwierzętach, Polskie Towarzystwo Zootechniczne oraz Koło Naukowe Hodowców Zwierząt Gospodarskich. Wydarzenie to jest cykliczną inicjatywą mającą na celu stworzenie płaszczyzny pozwalającej na wymianę wiedzy i doświadczeń studentów kierunków studiów pokrewnych z zootechniką i akwakulturą.

Miło nam poinformować, że w sekcji „Animal Nutrition” pierwsze miejsce zajęła Pani mgr inż. Jagoda Kępińska-Pacelik, doktorantka realizująca swoje badania w Katedrze Nauk o Zwierzętach Monogastrycznych przedstawiając wyniki badań nt. „Selected species of edible insects as a source of fatty acids”. Na tej samej konferencji, Pani mgr inż. Patrycja Oberska, doktorantka w Katedrze Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki zajęła pierwsze miejsce w sekcji “Animal Welfare and Health” za pracę nt. „Distribution patterns of aquaporin 3, 7 and 9 along the male reproductive tract during post-natal growth and development of bulls (Bos taurus)”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!