26.11.2014r. odbyły się zajęcia dla uczniów LO nr XIV ze Szczecina 26.03.2015 09:01

W tym dniu uczniowie z XIV LO w Szczecinie z Panią mgr Bożeną Raszkowską odwiedzili wydziałową hodowlę emu. Podczas zajęć prowadzonych przez Panią dr hab. Danutę Majewską dowiedzieli się, że gospodarczy chów dużych bezgrzebieniowców, takich jak emu i struś afrykański staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Zapoznali się z podstawowymi różnicami w wyglądzie oraz zachowaniu obu tych ptaków, upodobaniami żywieniowymi, sposobem rozmnażania oraz wykorzystaniem surowców pochodzących od tych nielotów.

Pojawiło się wiele pytań z zakresu hodowli i utrzymania emu w warunkach fermowych, tak bardzo różniących się od tych naturalnych.

Licealiści po tych warsztatach z pewnością odróżnią emu od strusia oraz rozpoznają jaja tych ptaków.

(format:  jpg, rozmiar:  849 kB) (format:  jpg, rozmiar:  835 kB)
 (format:  jpg, rozmiar:  844 kB)

Fot. Małgorzata Szewczuk