„Festiwal Zdrowia” w Maszewie 11.03.2015 09:17

Kontynuując naszą współpracę z gimnazjum im. Jana Pawła II w Maszewie, wzięliśmy dział w zorganizowanym przez tę szkołę dnia 10 czerwca bieżącego roku „Festiwalu Zdrowia”, podczas którego uczniowie poznawali zasady zdrowego stylu życia. Zapadalność na choroby cywilizacyjne i śmiertelność z nimi związana skłania do poszukiwania metod ograniczania zachorowań. Stan naszego zdrowia zależy również od stanu środowiska. Dr hab. Anita Kołodziej-Skalska przybliżyła uczniom wpływ skażeń środowiska na zapadalność na choroby nowotworowe w wykładzie „Genotoksyczne działanie zanieczyszczeń”. Choć każdy organizm posiada mechanizmy naprawcze, to kumulacja zanieczyszczeń w organizmie i nakładanie się różnych czynników wpływających na nasze zdrowie przyczynia się do zwiększenia zapadalności i śmiertelności na choroby nowotworowe, zwłaszcza u młodych ludzi.