Festyn ,,Bezpieczne lato” – miło spędzony czas 10.03.2015 09:19

W dniu 14 czerwca 2014 roku w parku im. F. Chopina uczestniczyliśmy w Festynie ,,BEZPIECZNE LATO” zorganizowanym wspólnie z Radą Osiedla Arkońskie – Niemierzyn.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Studentki i Doktorantki naszego Wydziału zorganizowały dla najmłodszych zabawy edukacyjne oraz konkursy plastyczne. Na naszym stoisku można było spróbować jaja przepiórcze i dowiedzieć się o ich walorach smakowych i odżywczych. Dla miłośników miodu przygotowaliśmy specjalną atrakcję- degustację różnych rodzajów miodu i uwaga!- degustację miodu z plastra zamieszczonego w ramce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się świeczki z wosku pszczelego wykonane przez nasze Studentki.

Na stoisku gościliśmy wiele osób wśród, których znalazł się również Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek.

W godzinach popołudniowych sympatyków naszego Wydziału zaprosiliśmy na wycieczkę połączoną z pokazem emu i krótką prelekcją dotyczącą naszych ptaków oraz pszczół i sposobu postępowania w przypadku użądleń (pszczoły, osy, trzmiele i szerszenie).

Dzieci mogły poskakać na trampolinie, pozjeżdżać z dmuchanych zamków, a nawet potańczyć z rodzicami przy muzyce. Na scenie prezentowały się zespoły muzyczne, szkoły, Ośrodek Kultury ,,Saniga”. Pomyślano również o cateringu. Festyn Osiedlowy ,, Bezpieczne lato” był okazją do radości, uśmiechu i dobrej zabawy całej społeczności.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych…