,,Gimnazjalista w świecie nauki” – zakończenie projektu 30.05.2013 07:23

Na naszym Wydziale realizowaliśmy program współpracy Gimnazjów z Wyższymi Uczelniami Szczecina w roku szkolnym 2012/2013 - ,,Gimnazjalista w świecie nauki”, którego celem było podniesienie jakości kształcenia w zakresie przedmiotów ścisłych oraz promocja wyższych uczelni Szczecina, zachęcenie najzdolniejszych uczniów do dalszej edukacji w naszym mieście. Uczniowie z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy wraz z opiekunami uczestniczyli w wykładach, zajęciach laboratoryjnych oraz wyjeździe terenowym pogłębiając wiedzę z zakresu biologii, biotechnologii oraz zootechniki.

Uroczyste zakończenie i wręczenie certyfikatów uczestnikom, podziękowań nauczycielom oraz pracownikom naszego Wydziału odbyło się 10.05.2013 roku w sali wykładowej B-19 im. Leona Felińskiego o godz. 10:00.

Uczniowie zaprezentowali zagadnienia, którymi zajmowali się podczas zajęć w postaci prezentacji multimedialnej.

Realizowane tematy:

• Wytwarzanie domowym sposobem napojów mlecznych – pożyteczne mikroorganizmy.
  • Co było pierwsze, kura czy jajo? – tajemnice jaja.
  • DNA – ewolucja życia.
  • Komórki rozrodcze – komórkami życia.
  • Roślinne kultury in vitro, GMO – szansa czy zagrożenie?
  • Krew darem życia.

Podczas prezentacji uczniów zarówno nauczyciele jak i opiekunowie poszczególnych grup byli zdziwieni a jednocześnie ogromnie dumni z tego co udało się wspólnie osiągnąć w tak krótkim czasie.

I to było najpiękniejsze !

FOTOGALERIA Z ZAJĘĆ:

Fot. 1. Zajęcia terenowe w Zakładzie Doświadczalnym IZ PIB w Kołbaczu