Licealista w świecie nauki (LUTEK) – jednodniowe spotkania na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt 13.01.2015 06:49

W dniu 05.02.2014 roku na naszym Wydziale w Zakładzie Cytogenetyki Molekularnej odbyły się zajęcia dla uczniów z Liceum Katolickiego w Szczecinie. Zajęcia obejmowały krótki wykład pt.: "Diagnostyka genetyczna. Gen markerowy ACE." oraz ćwiczenia laboratoryjne, podczas których młodzież wykonała łańcuchową reakcję polimerazy (PCR) oraz elektroforezę.

W dniu 07.04.2014 roku podobne zajęcia przeprowadzono z udziałem uczniów I LO w Nowogardzie. Tym razem poza udziałem w krótkim wykładzie, licealiści mogli spróbować swoich sił podczas wykonywania elektroforezy.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zadania praktyczne począwszy od obsługi pipet automatycznych po nakładanie prób na żel agarozowy sprawiły licealistom wiele radości. Ćwiczenia zakończyły się wizualizacją wyników uzyskanych przez uczniów oraz falą pytań o organizację kolejnych warsztatów".