LUTEK – zajęcia jeszcze trwają 22.05.2015 09:10

W dniu 20-05-2015 roku w Katedrze Biotechnologii Rozrodu Zwierząt i Higieny Środowiska zostały przeprowadzone ćwiczenia laboratoryjne dla Uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Temat zajęć dotyczył zagadnień związanych z budową i funkcjonowaniem gonady żeńskiej na przykładzie jajników wybranych gatunków zwierząt.

Dlatego też, po krótkim wstępie teoretycznym, Uczniowie wykonali analizę morfometryczną jajników świń i krów, zapoznając się w sposób praktyczny z ich budową oraz strukturami występującymi na gonadach samic. Zapoznali się także z przebiegiem folikulogenezy jajnikowej oraz regulacji cyklu jajnikowego.

Zajęcia przeprowadził dr Tomasz Stankiewicz.

Ćwiczeni zakończyły się ogólnym podsumowaniem omawianych zagadnień i dyskusją.

Po zajęciach praktycznych uczniowie udali się do Pracowni Anatomii Zwierząt, gdzie pod okiem mgra Krzysztofa Żuka pogłębiali wiedzę z zakresu anatomii serca.