Maturzyści poznają świat mikroorganizmów 05.04.2016 15:23

21 marca 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Dydaktyczno–Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie. W trakcie zajęć uczniowie analizowali mikroorganizmy, które naturalnie występują w różnych środowiskach oraz produktach spożywczych. Uczniowie nauczyli się m.in. wykonywać posiewy mikrobiologiczne oraz poznali techniki mikroskopowania i wykonywania preparatów mikroskopowych z wykorzystaniem różnych technik barwienia.

Zajęcia dla uczniów przygotowali i prowadzili pracownicy i doktoranci z Katedry Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej: dr inż. Karol Fijałkowski oraz mgr inż. Anna Żywicka i mgr inż. Dorota Peitler.

(format:  jpg, rozmiar:  8,57 kB) (format:  jpg, rozmiar:  14,95 kB)
 (format:  jpg, rozmiar:  10,40 kB) (format:  jpg, rozmiar:  10,31 kB)
 (format:  jpg, rozmiar:  10,30 kB) (format:  jpg, rozmiar:  11,29 kB)
 (format:  jpg, rozmiar:  11,06 kB) (format:  jpg, rozmiar:  14,94 kB)