Noc Naukowców 2014 – noc pełna niezapomnianych wrażeń… 17.03.2015 09:11

W szczecińskiej Nocy Naukowców wzięło udział ponad pięciuset naukowców oraz dwadzieścia tysięcy mieszkańców. W tym samym czasie w całej Europie odbyły się wykłady, warsztaty, imprezy rozrywkowe pod hasłem European Researchers’ Night.

Każdy mógł odwiedzić sale wykładowe, laboratoria naszej Uczelni. Niezależnie od wieku uczestników zorganizowano pokazy, eksperymenty, w których próbowali swoich sił rodzice oraz ich pociechy. Liczne wykłady popularno-naukowe oraz pokazy zorganizowane przez Pracowników, Doktorantów i Studentów m.in. naszego Wydziału miały na celu zbliżenie naukowców i mieszkańców, stworzenie okazji do wspólnych spotkań w miłej atmosferze.

Zobaczyliśmy mieszkańców naszego miasta w roli naukowców, przejętych fascynującymi eksperymentami.

Do zobaczenia za rok!

1. Eksperymenty z mlekiem. Degustacja miodów. Świeczki z wosku. Artystyczna wizja zwierząt (fot. M. Szewczuk, K. Wełyczko-Czachura, A. M. Majewska)

2. Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii (fot. M. Szewczuk, A. M. Majewska)

3. Zakończenie NN 2014r. (fot. Kinga Wełyczko-Czachura)