Noc Naukowców w GM 18 im. Noblistów Polskich w Szczecinie 30.05.2016 10:19

W piątkową noc 6 maja odbyła się siódma edycja Nocy Naukowców w GM 18 im. Noblistów Polskich w Szczecinie. Zajęcia odbywały się w trzech blokach tematycznych: matematyka, chemia, biologia, które poprowadzili nauczyciele akademiccy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz nauczyciele Gimnazjum Nr 18 w Szczecinie.

• "Leeuwenhoek XXI - z mikroskopem do szkół" - warsztaty, mgr inż. Bartłomiej Grygorcewicz i mgr inż. Adrian Augustyniak, Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej, dr inż. Małgorzata Szewczuk, Katedra Nauk o Zwierzętach Przeżuwających ZUT w Szczecinie

Uczniowie mieli możliwość przygotowania preparatów z wcześniej pobranych próbek m.in. wody z oczka wodnego, sadzawki, akwarium oraz gleby z ogrodu i napojów mlecznych.

• ,,Chemia miłości, czyli miłość do chemii" - dr hab. inż. Agata Markowska-Szczupak, Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Zakład Biotechnologii, ZUT w Szczecinie
  • Uczniowie brali udział również w grze terenowej zorganizowanej przez nauczycieli.