Przygoda z nauką i sztuką w I LO w Stargardzie Szczecińskim 14.01.2015 06:46

W dniu 4 kwietnia 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Stargardzie Szczecińskim odbył się Festiwal Nauki i Sztuki, w którym również uczestniczyliśmy i promowaliśmy nasz Wydział.

W Festiwalu brali udział uczniowie z I LO w Stargardzie Szczecińskim oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych naszego regionu. Uczestnicy Festiwalu mogli wysłuchać interesujących wykładów oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach odbywających się na terenie szkoły, prowadzonych przez pracowników naukowych szczecińskich uczelni wyższych m.in. Uniwersytetu Szczecińskiego, Wyższej Szkoły Humanistycznej, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. My również przygotowaliśmy warsztaty dla młodzieży:

1) „Krew darem życia" – prowadziła: dr inż. Alicja Dratwa-Chałupnik z Katedry Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki;

2) „Eutrofizacja - jak ją zbadać?" (oznaczanie związków azotu i fosforu w wodzie z jeziora Miedwie) – prowadziły: dr hab. Anita Kołodziej-Skalska z Katedry Hodowli Trzody Chlewnej, Żywienia Zwierząt i Żywności i dr inż. Małgorzata Szewczuk z Katedry Nauk o Zwierzętach Przeżuwających.

Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej przygotowali dla uczniów Gry Historyczne ,,111” i ,,303”, a naukowcy z Obserwatorium Astronomicznego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaproponowali „Podróż ku krańcom Wszechświata” w przenośnym planetarium ASTROLAB. Na terenie szkoły zorganizowano również zajęcia artystyczne dla młodzieży i wystawę prac wykonanych przez uczniów i pracowników szkoły.

Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.