Szkolny Festiwal Nauki w Maszewie 20.10.2015 08:36

Szkolny Festiwal Nauki w Maszewie odbył się 23.06.2015 roku w GM im. Jana Pawła II. Pracownicy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego przygotowali dla uczniów wykłady oraz zajęcia laboratoryjne.

Pani dr hab. Anita Kołodziej-Skalska przeprowadziła warsztaty pt. ,,Woda i jej znaczenie”, a dr inż. Małgorzata Szewczuk wprowadziła uczniów do świata pszczół przygotowując zajęcia praktyczne pt. ,,Pszczoły i produkty pszczele”. Podczas festiwalu odbył się pokaz owadożernych roślin oraz owadów. Ciekawym uzupełnieniem pokazu był wykład pt. ,, Zwijaj liście czas na obiad”

Po wystąpieniu uczestnicy festiwalu mogli zakupić rośliny owadożerne oraz różne owady do domowej hodowli  np. straszyki, patyczaki.