Targowe spotkania z maturzystami 06.06.2016 12:16

Okres pomiędzy końcem ferii zimowych, a długim weekendem majowym to najlepszy czas na bezpośrednie spotkania z maturzystami. Każdego roku pracownicy Biura Promocji i Wydziałów naszej uczelni w tym Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt biorą udział w targach edukacyjnych. W tym roku odbyło się 19 imprez wystawienniczych adresowanych do abiturientów, co jest swojego rodzaju rekordem. Nigdy jeszcze, od momentu powstania uczelni nie było tylu targów, w tak krótkim okresie.

Podobnie jak w minionych latach targi odbywały się m.in. przy finansowym wsparciu miasta Szczecina w ramach projektu „Akademicki Szczecin”. Staraliśmy się być zarówno w małych ośrodkach jak i też dużych miastach wojewódzkich.

Mimo, że od kilku lat liczba maturzystów systematyczne spada, organizatorzy tragów starają się zapewnić dużą frekwencję. Tegoroczne spotkania przyniosły kilka ważnych spostrzeżeń. Przede wszystkim obecna młodzież nastawiona jest na uzyskanie konkretnych informacji od przedstawicieli uczelni. Nie ma już tłumów, które mogliśmy zaobserwować jeszcze kilka lata temu. Dzisiejszy maturzysta lubi zadawać konkretne pytania dotyczące danego kierunki i możliwości otrzymania pracy po jego ukończeniu. Mniej go interesują gadżety wystawiane na stoisku. Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, do matury w województwie zachodniopomorskim przystąpiło w tym roku 11678 osób. Jako uczelnia musimy zainteresować naszymi studiami młodzież z innych regionów kraju. Warto w tym miejscu przypomnieć, że prawie 35% naszych studentów pochodzi ze Szczecina, 15% z kraju, a 50% jest z powiatów województwa zachodniopomorskiego.

Zestawienie targów edukacyjnych zima/wiosna 2016

17.02. – Choszczno; 23.02. – Sulechów; 24.02. – Świdwin; 1-2.03.- Gorzów Wielkopolski; 8-9.03. - Zielona Góra; 10.03. – Słupsk; 11.03. – Białogard; 15.03. – Drawsko Pomorskie; 18-20.03. – Poznań; 21-22.03. – Gdańsk; 30.03.- Międzyrzecz; 31.03. – Choszczno; 05.04. – Koszalin; 06.04. – Kamień Pomorski; 06.04. –Brodnica; 07.04. – Chojnice; 19-20.04. –Szczecin, 22.04. –Pyrzyce; 26.04. - Gryfice

Targi w liczbach

ok. 30000 osób które odwiedziły targi

24 dni trwania targów

19 targów edukacyjnych

Nasz Wydział podczas targów reprezentowali:

mgr inż. Bartłomiej Grygorcewicz,  mgr Adrian Augustyniak - Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej;

mgr inż. Marta Marynowska -  Katedra Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki;

mgr inż. Ewelina Łysoń, mgr inż. Michał Grudziński - Katedra Hodowli Trzody Chlewnej, Żywienia Zwierząt i Żywności

mgr inż. Barbara Cioch - Katedra Nauk o Zwierzętach Przeżuwających

mgr Ewa Kwita,  Paulina Uchwał -  Katedra Biotechnologii Rozrodu Zwierząt i Higieny Środowiska

mgr inż. Agnieszka Korpal, mgr inż. Katarzyna Woźniak,  mgr inż. Anna Majewska - Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt