Wspólna promocja Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa i Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt 21.05.2015 08:21

W poniedziałek 18 kwietnia 2015 roku na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa w Katedrze Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin odbyły się zajęcia praktyczne ,,Roślinne kultury in vitro, GMO – szansa czy zagrożenie? .

Podczas zajęć w ramach programu „LUTEK”, który odbywał się na naszej uczelni, zgłosili się uczniowie pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Szczecinie. Zwiedzili oni Laboratorium Kultur Tkankowych, w którym m.in. zapoznali się z techniką pasażowania roślin w kulturach in vitro. Ponadto, w ramach prowadzonych warsztatów, samodzielnie wykonali otoczkowanie nasion wybranych przez siebie roślin. Licealiści zapoznali się również ze sprzętem i jego zastosowaniem w pracach badawczych znajdującym się w Laboratorium Biologii Molekularnej. Uczniowie wykazywali bardzo duże zainteresowanie rodzajami prac prowadzonych w laboratoriach Katedry Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin.

Osoba odpowiedzialna: dr inż. Marcelina Krupa-Małkiewicz,

Współprowadzące: mgr Sandra Sokołowska, mgr Zuzanna Kantarek.

(format:  jpg, rozmiar:  1,96 MB) (format:  jpg, rozmiar:  2,02 MB)
 (format:  jpg, rozmiar:  38 kB) (format:  jpg, rozmiar:  39 kB)
 (format:  jpg, rozmiar:  39 kB) (format:  jpg, rozmiar:  59 kB)

Zdjęcia: Wiktor Barbaszyński