XL OKRĘGOWA OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH 10.05.2016 14:30

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i znanych konkursów z zakresu wiedzy i umiejętności rolniczych w Polsce. W tym roku blisko 1,5 tysiąca uczniów brało udział w eliminacjach okręgowych.

22 kwietnia br.  w Zespole Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na szczeblu okręgowym. W olimpiadzie uczestniczyło 140 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych rywalizując w siedmiu blokach tematycznych:

· Agrobiznes,

· Architektura Krajobrazu,

· Mechanizacja Rolnictwa,

· Technologia Żywności

· Gospodarstwo Domowe,

· Produkcja Roślinna,

· Produkcja Zwierzęca.

Każdy z bloków składał się z dwóch części: pisemnej i praktycznej.

Pracownicy naszego Wydziału w osobach: dr hab. Tadeusz Karamucki (przewodniczący), dr hab. Ewa Czerniawska-Piątkowska oraz dr inż. Małgorzata Szewczuk aktywnie uczestniczyli jako egzaminatorzy w komisji egzaminacyjnej w bloku ,,Produkcja zwierzęca”. Promowali również nasz Wydział przedstawiając ofertę edukacyjną na nowy rok akademicki.

Zdjęcia: Małgorzata Szewczuk

Najlepsi uczniowie zmierzą się w finale 3-4 czerwca 2016 r. podczas eliminacji centralnych XL edycji OWiUR, która odbędzie się w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance (woj. wielkopolskie).