Zajęcia dydaktyczne studentów biotechnologii w firmie RinderAllianz GmbH Woldegk 10.04.2018 14:44

Przedsiębiorstwo zajmuje się głównie produkcją i dystrybucją nasienia buhajów. Studenci mieli możliwość zapoznania się z procesem produkcji nasienia - od pobrania, poprzez ocenę jego jakości nowoczesnymi metodami, przygotowaniem do kriokonserwacji i przebiegiem kriokonserwacji, aż do magazynowania w kriobanku nasienia. Część praktyczną prowadziła pani dr med. wet. Claudia Weseneauer w języku angielskim. Warto podkreślić dobrą znajomość tego języka u studentów, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Ponadto studenci zapoznali się z zastosowaniem oceny genomicznej w programie hodowlanym firmy. Studenci zostali przyjęci z serdeczną gościnnością. Gospodarze zatroszczyli się także o poczęstunek w postaci słodkiej przekąski oraz lunchu.