Zajęcia terenowe z przedmiotu „Chów i hodowla zwierząt amatorskich” 26.10.2015 15:01

W dniu 18 października 2015 roku studenci drugiego stopnia, kierunku Zootechnika, w ramach przedmiotu Chów i hodowla zwierząt amatorskich, uczestniczyli w salonie zoologicznym „Aqua & Zoo” w Poznaniu. W trakcie tego salonu mieli okazję zapoznać się z wieloma gatunkami zwierząt amatorskich. Obecni na salonie specjaliści służyli radą w kwestii żywienia, warunków utrzymania oraz pielęgnacji tych zwierząt. Jednakże największe wrażenie robiły egzotyczne gatunki ssaków, gadów, ryb czy też ptaków. Na uwagę zasługuje np. obecność jednej z największych gatunków wiewiórki – wiewiórki trójbarwnej (Callosciurus prevostii), która pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej, czy też sympatycznego małego tenreka mniejszego (Echinops telfairi), endemicznego gatunku z Madagaskaru, który mimo swojego wyglądu nie był jeżem, a także olbrzymiej jaszczurki – teju argentyńskiego  (Tupinambis merianae) . Studenci podziwiali piękne okazy ptaków ozdobnych, a także rybek akwariowych i ryb stawowych.

(format:  jpg, rozmiar:  1,53 MB)

Fot. 1. Wiewiórka trójbarwna (Callosciurus prevostii).

(format:  jpg, rozmiar:  1,30 MB)

Fot. 2. Tenrek mniejszy (Echinops telfairi).

(format:  jpg, rozmiar:  1,34 MB)

Fot. 3. Teju argentyński  (Tupinambis merianae).

(format:  jpg, rozmiar:  1,30 MB)

Fot. 4. Aleksandretty obrożne.

(format:  jpg, rozmiar:  1,35 MB)

Fot. 5. Akwarium z dyskowcami.

W trakcie salonu odbywały się także wykłady, w których uczestniczyli studenci. Można się było na nich zapoznać m.in. z żywieniem żółwi białoszyjnych czy też promocją szczurów jako zwierząt amatorskich.

Fot. 6. Wykład na temat żywienia żółwi białoszyjnych.

(format:  jpg, rozmiar:  318 kB)

Fot. 7. Studenci w trakcie salonu Aqua&Zoo w Poznaniu.

Zdjęcia wykonała mgr inż. Hanna Szczypułkowska

Przygotowała: dr hab. inż. Lidia Felska-Błaszczyk