Konkursu dla młodych inżynierów Nagroda Jamesa Dysona 09.06.2022 13:04

Szanowni Państwo,

pozostał jedynie 1 miesiąc do zakończenia możliwości wysyłania zgłoszeń młodych inżynierów do Konkursu Nagroda Jamesa Dysona, organizowanego w Polsce przez Fundację Dyson. Konkurs skierowany jest do kreatywnych studentów oraz absolwentów (do 4 lat po ukończeniu studiów), którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań i chcieliby przedstawić światu swój wynalazek. W ubiegłych latach do konkursu zgłoszono wiele imponujących projektów, w tym XTRUDE ZERO, autorstwa studentów Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w Edynburgu. Laureaci zaprojektowali dostępną publicznie maszynę, która dezynfekuje i poddaje recyklingowi zużyte 3-warstwowe maseczki chirurgiczne, zamieniając je w polimerowy granulat wielokrotnego użytku.

W tegorocznej edycji organizatorzy zwiększyli sumę nagród pieniężnych, aby wesprzeć młodych inżynierów w pierwszym kluczowym etapie. Zwycięzcy etapów krajowych, których poznamy we wrześniu, otrzymają aż 27 000 zł na rozwój swoich projektów. Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać aż 162 000 zł. Zapraszam do zapoznania się z materiałem w załączeniu lub wymogami tutaj.

Informacje o konkursie (format:  pdf, rozmiar:  227 kB)

Więcej informacji o samej inicjatywie:

www.jamesdysonaward.org/pl-PL/

Ilona Skrzypek