Pracownicy Katedry Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki z grantami Narodowego Centrum Nauki na kwotę 2 000 000 zł. - GRATULUJEMY ! 27.05.2022 08:26

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki kolejnych edycji konkursów OPUS 22 i SONATA 17. Wśród laureatów znajdują się naukowcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W ramach dwóch konkursów złożono 3005 wniosków. Finansowanie otrzymało 589 projektów. Laureaci uzyskają 740 mln zł na realizację konceptów z zakresu badań podstawowych. Wśród przyznanych grantów znajdują się także projekty z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Naukowcy ZUT otrzymali finansowanie w dwóch rozstrzygniętych konkursach. Nagrodzono jeden projekt w konkursie OPUS 22 na kwotę blisko
1 mln 400 tys. zł, którego kierownikiem jest dr hab. inż. Katarzyna Michałek, prof. ZUT (Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT) oraz dwa projekty w konkursie SONATA 17, realizowane w partnerstwie z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich przez zespół z Katedry Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki w składzie: dr hab. inż. Adam Lepczyński, prof. ZUT; dr hab. inż. Małgorzata Ożgo, prof. ZUT oraz dr inż. Agnieszka Herosimczyk (Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT) na łączną kwotę 650 tys. zł.

Więcej informacji:

www.zut.edu.pl/zut-pracownicy/aktualnosci/informacje-biezace/article/wyniki-konkursow-narodowego-centrum-nauki-wsrod-laureatow-naukowcy-zut.html