Dr inż. Anna Żywicka uzyskała stypendium na odbycie stażu naukowego w Portugalii - The University of Minho, Centre of Biological Engineering, Braga 14.01.2021 14:44

Stypendium w wysokości 55 000 zł na odbycie czteromiesięcznego stażu naukowego w ramach Programu Stypendialnego im. Mieczysława Bekkera, prowadzonego przez Narodową Agencje Wymiany Akademickiej (NAWA) uzyskała dr inż. Anna Żywicka z Katedry Mikrobiologii i Biotechnologii Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt.

Celem Programu jest wsparcie naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez umożliwienie im odbycia stażu podoktorskiego, prowadzenia badań naukowych lub pozyskania materiałów do pracy naukowej w renomowanych ośrodkach zagranicznych. W trakcie stażu realizowała będzie projekt pt. „Przygotowanie i charakterystyka modyfikowanej celulozy bakteryjnej jako nośnika do doustnego systemu dostarczania leków”.

Dr inż. Anna Żywicka odbędzie staż pod opieką Profesora Miguel Gama - światowej klasy specjalisty z zakresu biotechnologii. Jest współautorem ponad 320 publikacji. Brał udział, zarówno jako kierownik, jak i członek zespołu w 26 projektach badawczych i wdrożeniowych. Wiele z proponowanych przez jego zespół rozwiązań zostało opatentowanych i wdrożonych do przemysłowej produkcji. Badania prowadzone przez jego zespół (The FUNCARB - FUNctional and CARBohydrates Nanobiotechnology Group) mają na celu opracowywanie nowych materiałów biomedycznych na bazie węglowodanów, w tym również celulozy bakteryjnej do zastosowań biomedycznych.

Gratulujemy !