Eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Pyrzycach 21.04.2018 16:22

W piątek 20 kwietnia 2018 r. odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z okręgu szczecińskiego. Uczestników zmagań gościł Zespół Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach.

W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych rywalizując w różnych blokach tematycznych, m. in. w bloku „Produkcja Zwierzęca”, w którym członkami jury byli pracownicy Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt:

1.      dr hab. inż. Tadeusz Karamucki - Przewodniczący

2.      dr hab. inż. Ewa Czerniawska-Piątkowska

3.      dr hab. inż. Wioletta Biel

4.      dr inż. Beata Matysiak.

Pracownicy w trakcie olimpiady promowali również nasz Wydział przedstawiając ofertę edukacyjną na nowy rok akademicki.

Każdy z bloków składał się z dwóch części: pisemnej i praktycznej.

Nagrody Dziekana WBiHZ dla najlepszego praktyka, w bloku tematycznym „Produkcja Zwierzęca”, podczas uroczystego zakończenia Olimpiady wręczył Pan Dziekan dr hab. inż. Arkadiusz Pietruszka. Nagrodzeni laureaci Okręgowej Olimpiady wezmą udział w eliminacjach centralnych.

Liczymy na to, że zainteresowanie uczniów WBiHZ przełoży się na ich późniejsze studiowanie na naszym wydziale.

Autor zdjęć: dr hab. inż. E. Czerniawska-Piątkowska