II część szkolenia (PRAKTYKA ORGANIZACYJNA) - kynologia III rok (S1;N1) 06.06.2019 14:14

Zapraszamy do rejestracji na szkolenie na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości pfp.com.pl/miakk_aktualne_szkolenia.htm   Rejestracja jest możliwa tylko za pośrednictwem formularza na stronie. Należy odnaleźć szkolenie ZUT1 (8.30-11.45) lub ZUT2 (12.00-15.15). *WAŻNE: Podczas rejestracji konta użytkownika w polu firma należy wpisać hasło: „ZUT”, a w polu NIP: „11111”.

Szanowni Państwo,

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) – jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie mają przyjemność zaprosić na bezpłatne szkolenie pt. „ABC przedsiębiorczości, czyli jak założyć małą firmę”.

Celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy związanej z procedurą rejestracji działalności gospodarczej oraz z zakresu podatków obowiązujących przedsiębiorcę na podstawie przepisów podatkowych i przykładów z życia gospodarczego.

Szkolenie kierowane jest do: studentów stacjonarnych i niestacjonarnych ZUT z Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt III roku studiów kierunku Kynologia.

Podczas szkolenia uczestnicy:

*  zapoznają się z dokumentami dotyczącymi rejestracji działalności gospodarczej;

*  zdobędą fundamentalną wiedzę w zakresie podstawowych podatków obowiązujących przedsiębiorcę;

*  wypracują na bazie szkolenia oraz materiałów szkielet i ramy funkcjonowania własnej firmy.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a po szkoleniu – zaświadczenie o uczestnictwie w formie pdf.

Szkolenie poprowadzi pani Beata Kuśmierek – doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów podatkowych, certyfikowany księgowy z dwudziestoletnim doświadczeniem, przedsiębiorca - właścicielka firmy TAX DEAL, wykładowczyni Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości posiadająca Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych.

Szkolenie odbędzie się 15. 06. 2019 r. w dwóch terminach (dla grup ok 30 osób):

-       w godzinach 8.30 – 11.45 (4h) lub

-       w godzinach 12.00 – 15.15 (4h)

w WBiHZ ZUT w Szczecinie,  ul. Klemensa Janickiego 32 sala 0/21 (Dziekanat).

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zapraszamy do rejestracji na szkolenie na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Rejestracja jest możliwa tylko za pośrednictwem formularza na stronie.

W razie pytań, prosimy o kontakt z panią Patrycją Pińkowską, tel.: (91) 312-92-22,
e-mail: p.pinkowska@pfp.com.pl

Serdecznie zapraszamy!

Program szkolenia (4h)

„ABC przedsiębiorczości, czyli jak założyć małą firmę”

Grupa

Temat zajęć

Powitanie uczestników i wprowadzenie

URUCHOMIENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

·                  Pomysł na firmę i jego realizacja.

·                  Od czego zacząć ? Co przemyśleć?

·                  Co mam do wyboru a co jest obligatoryjne ?

·                  Procedura rejestracja działalności gospodarczej .

·                  Wybór optymalnej formy opodatkowania – „szycie na miarę”.

·                  Warianty i terminy opłacania podatku dochodowego.

·                  Zgłoszenie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – opcje opłacania składek ZUS.

·                  Przychód a podatek dochodowy - data uzyskania przychodu -powstanie obowiązku podatkowego.

·                  Wydatki stanowiące i niestanowiące koszty.

Przerwa

PODSTAWY PODATKU DOCHODOWEGO OD OSÓB FIZYCZNYCH

• Dokumentowanie przychodu, faktura czy paragon fiskalny.
  • Prawidłowe dokumentowanie kosztów działalności gospodarczej.
  • Istota podatku VAT w kontekście branży medycznej, zwolnienie przedmiotowe.
  • Deklaracje podatkowe i terminy płatności zobowiązań ustawowych.
  • Niezbędne elementy faktury i zasady jej wystawiania.
  • Kasa fiskalna – zasady ewidencji, transakcje podlegające fiskalizacji od tzw. „złotówki”.

• Studium przypadków.

• Dyskusja z uczestnikami.

Zakończenie szkolenia