Informacje bieżące

„Opowieści naukowej treści”. Ruszył konkurs dla studentów ZUT na najlepszy artykuł popularnonaukowy 04.04.2022 15:15

Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie mogą wziąć udział w pierwszej edycji konkursu na najlepszy artykuł popularnonaukowy „ Opowieści naukowej treści”. Na laureatów czekają wyróżnienia i nagrody. Można się zgłaszać do 20 maja.

 

Konkurs organizuje Katedra Mikrobiologii i Biotechnologii (Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT). W jury zasiądą pracownicy naukowi, doktoranci i studenci ZUT. Nagrodzone i wyróżnione artykuły zostaną opublikowane m.in. na portalu uczelni. W konkursie mogą wziąć udział studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Artykuły powinny popularyzować wiedzę i naukę w przystępny i zrozumiały sposób dla szerokiego grona odbiorców. Tekst ma zaciekawiać, intrygować oraz oddziaływać na wyobraźnię.

Na konkurs będą przyjmowane prace w języku polskim o objętości 6-14 tys. znaków (ze spacjami). Do tekstu można dołączyć oprawę graficzną, różnego rodzaju ilustracje, zdjęcia, wykresy i grafiki, które pozwolą lepiej zobrazować i uatrakcyjnić przekazywaną treść.

Organizatorzy proszą, by prace były zgłaszane przez autora i zawierały jego dane osobowe (imię, nazwisko, dane kontaktowe, kierunek studiów i oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem konkursu.

Artykuły należy przesyłać z dopiskiem „Zgłoszenie do konkursu na artykuł popularnonaukowy - Opowieści naukowej treści ” na adres mailowy kmib.zut@gmail.com do 20 maja 2022 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi 1 czerwca 2022 roku.

Organizatorzy uprzedzają, że teksty będą wielokrotnie i nieodpłatnie publikowane w materiałach promocyjnych i mediach wydziałowych.

Regulamin konkursu