Znamy wyniki konkursów Opus i Preludium. Finansowanie uzyskało osiem projektów z ZUT 01.12.2021 08:34

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło w piątek (26 listopada) na swoich stronach listy beneficjentów programów: Opus i Preludium. Siedmioro naukowców ZUT otrzymało finansowanie na swoje badania. Wśród stypendystów konkursu Opus znalazł się również projekt, którego konsorcjantem jest Katedra Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki.

W tej edycji na konkursy Opus i Preludium przeznaczone zostało ponad 636 mln zł. Do Narodowego Centrum Nauki wpłynęło ponad 4,5 tys. wniosków z całej Polski, z czego do finansowania eksperci zakwalifikowali 912 projektów, 8 z nich pochodzi z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, w tym projekt pt. „Mechanizmy molekularne osi jelitowo-wątrobowej kurcząt”, którego konsorcjantem jest Katedra Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki z naszego Wydziału.

GRATULUJEMY!