Informacje bieżące

Ogłoszenie RCIiTT ZUT 10.10.2018 14:46

Dyżur ekspercki: Znajdź temat dla siebie w Programie Horyzont 2020. Dołącz do tworzących się konsorcjów

RCIiTT ZUT zaprasza wszystkich pracowników naukowych, doktorantów oraz przedsiębiorców na dyżur ekspercki w zakresie możliwości finansowania badań i innowacji w Programie Ramowym Horyzont 2020 w branży żywności, rolnictwa i leśnictwa, środowiska, klimatu, surowców, a także w branży morskiej i biogospodarki.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie ma przyjemność zaprosić Państwa na dyżur ekspercki pt. „Znajdź temat dla siebie w programie Horyzont 2020. Dołącz do tworzących się konsorcjów”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych przygotowaniem i złożeniem wniosku projektowego, bądź chętnych do podjęcia współpracy w ramach już tworzących się konsorcjów.

Uczestnictwo w spotkaniu będzie doskonałą okazją do uzyskania podstawowych informacji o:

  • możliwościach, jakie oferuje Program Ramowy Horyzont 2020,
  • nadchodzących i aktualnych naborach wniosków,
  • ofertach współpracy proponowanych przez inne podmioty.

Będzie to również czas na omówienie ewentualnego przygotowania własnej propozycji współpracy.

Dyżur ekspercki ma formę jednogodzinnych, indywidualnych spotkań i zostanie poprowadzony przez p. Michała Grudzińskiego, konsultanta ds. programów badawczych UE. Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. O przyjęciu uczestnika decyduje kolejność zgłoszeń.

Dyżur ekspercki odbędzie się 12 października br., w godz. 08:00-15:00, w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie przy ulicy Jagiellońskiej 20-21, w sali Przymierzalnia (002, parter).

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: e-mail: Michal.Grudzinski@zut.edu.pl lub tel.: 91 449 47 23.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Szkolenie: Planowanie kariery naukowej

RCIiTT ZUT zaprasza na szkolenie z planowanie kariery naukowej, które odbędzie się 17 października 2018 r.

Kariera naukowa wiąże się z podejmowaniem nowych wyzwań i strategicznym planowaniem kolejnych kroków w procesie rozwoju naukowego. Podejmowanie świadomych decyzji, stawianie celów i ich realizacja już na początku kariery pozwoli w rezultacie dążyć do doskonałości naukowej. Tym, co decyduje o rozwoju są kroki, jakie stawiamy każdego dnia, dlatego podczas szkolenia omówione zostaną zasady planowania i wyznaczania celów.

W otaczającym nas gąszczu możliwości stypendialnych oraz wielu źródeł finansujących badania czasami ciężko się odnaleźć, a korzystanie z odpowiednich mechanizmów może pomóc w rozwoju naszej kariery. W trakcie szkolenia spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytania: Czym jest kariera naukowa? Czy program Horyzont 2020 jest szansą na mobilność naukową? Jaki sens ma planowanie kariery? Podpowiemy, w jaki sposób budować swój wizerunek naukowy, aby dać sobie szanse na rozwój oraz z jakich narzędzi skorzystać, aby w pełni rozwinąć skrzydła.

Szkolenie kierowane jest do studentów i absolwentów planujących rozpocząć karierę zawodową w nauce, doktorantów oraz młodych naukowców z woj. zachodniopomorskiego. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Agatą Judzińską-Kłodawską, tel. 91 449 41 53, e-mail: ajudzinska@zut.edu.pl.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.